Bishojo
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Bishojo

Forum poswiecone japoni, jej kulturze i tym co ma najlepsze...
 
IndeksPortalLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Grupy krwi w Japonii

Go down 
+2
Tsuki^^
Maiko
6 posters
AutorWiadomość
Maiko
Minister reklamy i koloru :D
Maiko


Liczba postów : 105
Join date : 09/06/2009
Skąd : nie chesz wiedzie

Grupy krwi w Japonii Empty
PisanieTemat: Grupy krwi w Japonii   Grupy krwi w Japonii I_icon_minitimeCzw Lip 09, 2009 6:04 am

Zapewne zauważyliscie, że w wielu miejscach podczas charakterystyki osób (bez wzgledu czy jest to postać rysunkowa, czy żyjący - producenci, seiyu, gwiazdy j-popu, rysownicy)
podawane są informację, o tym, jaka grupe krwi maja opisywani bohaterowe... W naszych kręgach kulturowych żadko kto zwraca na to uwagę, tymczaem w Japnii jest to bardzo wazny element osobowosci, który potrafi nieraz decytować o niebagatelnych sprawach. W łagodnych formach wiara w charakterologiczny wpływ grupy krwi na człoweka ojawia sie w Kraju Kwitnącej Wisni mniej więcej tak, jak u nas wiaraw znaki zodiaku. Wiadomo, że po Strzelcu nie nalezy spodziewać sie rzeczy zbyt inteligentnych, za to jest to ktos uzdolniony artystycznie, za to Panna odwrotnie itp. itd...


W srajnych przypadkach grupa posiadanej krwi może zadecytować np. o posadzie, o awańse, angażu, kontrakcie, wyborze partnera do małżeństwa...

Są po prostu w tym raju ludzie, którzy wierzą w to, że człowiek z okreslona grupa krwi jest taki a nie inny i z zamkniętymi oczami mozna co do niego rokować uzasadnione nadzieje i obawy... Skad sie to wzieło? Rodowód wiary w nieomylności genotypów związanych z grupa krwi nie jest zbyt stary i sięga 1916 roku, kiedy to japońscy lekarze zaczeli prowadzić badania "krwiologiczne" i rozpoczął sie proces porównywania pod względem charakteru dużych grup osób o tym samym typie krwi. W jakiś sposób zajmujący się tym ludzie wyodrębnili pewne wzroce, które wzkazywały, że na przykład osobnicy z grupa krwi "A" różnia sie od ludzi z grupa "B". Obecnie trudno jest stwierdzić czy tego typu wierzenia mozna traktować jako teorię oparta na badaniach naukowych ale aktem jest, że Japończyk piszac swoje CV często dodaje do danych swoja grupe krwi, jako dotatkowy atut, majacy swiadczyc o jego osobowości. Z podobnymi wypadkami spotkaliscie sie zapewne nie jeden raz, szukajac czyjiś personaliów np. w internecie. Ciekawostka jest to, iż w kręgu zainteresowania pozostaje sama grupa krwi - informacje dodatkowe jak Rh +/- sa japończyka do szcześcia wogóle nie potrzebne.

Czym zatem charakteryzuja sie ludzie o określonym typem krwi płynacym w żłach? Kto zna wlasna grupe krwi moze od razu porównac...

Grupa 0 (Wojownik)
Grupa silnych charakterów, dozących do celu po trupach, obdarzeni charyzmą przywódców, są doskonałymi organizatorami, potrafia byc romantyczni, ale nie dajcie się na to nabrać do końca. Może o być urodzony: Bankier, polityk, gracz hazardzista, minister, makler lub muzyk.

Grupa A (Farmer)
Cichy, spokojny, "nie wadzi nikomu", wykonuje bez szamrania powierzone mu obowiazki, troche samotnik, idealnie czuje się otoczony własnym kręgiem znajomych. Są to osobnicy wrażliwi, empatyczni, pełni troski. Ktos taki bedzie się czuł idealnie jako: księgowy, bibliotekarz, ekonomista, powiesciopisarz, programista komputerowy.

Grupa B (Łowca)
Ciągle poszukujący drapieznik. Ludzie obdarzeni awanturniczą żylką. Potrafią żyć w ekstremalnych warunkach emocjonalnych. Są energiczni, entuzjastyczni, bezwzględni, a jednoczesnie romantyczni. W tej grupie powini sie znleść: Wojskowi z elity dowódczej, showmani, dzienikarze, najemniy.

Grupa AB (Humanista)

Nie potrafia żyć w samotnosci, a do ich prawidłowego funkcjonowania konieczna jest grupa, w której będzie miał określona rolę... Nie lubi sytuacji ekstremalnych, działa tylko po głębszych przemysleniach, nienawidzi improwizacji... Po prostu wszystko musi być u nich na swoim miejscu... Ta grupa psuje do: barmana, prawnika, kupca, pracownika opieki społecznej.
Powrót do góry Go down
Tsuki^^
Chibi
Chibi
Tsuki^^


Liczba postów : 33
Join date : 28/06/2009
Age : 33
Skąd : Polska

Grupy krwi w Japonii Empty
PisanieTemat: Re: Grupy krwi w Japonii   Grupy krwi w Japonii I_icon_minitimeCzw Lip 09, 2009 5:34 pm

Ja mam gupę A i po przeczytaniu stwierdzam, że opis pasuje do mojej osobowości, a wykonywanie niektórych zawodów, przypisanych tej grupie na przyklad bibliotekarstwo, mnie interesuje. Kocham czytac książki i siedzenie w takiej bibliotece byłoby dla mnie rajem!
Powrót do góry Go down
Kami
Hane
Hane
Kami


Liczba postów : 113
Join date : 09/06/2009
Skąd : Z niebjańskiego kraju✿

Grupy krwi w Japonii Empty
PisanieTemat: Re: Grupy krwi w Japonii   Grupy krwi w Japonii I_icon_minitimePią Lip 10, 2009 7:03 am

Moja Grupa to AB wiem że to jedna z najmłodszych grup Krwi ^^ a po przeczytaniu ów artykułu wydaje mi się że jest niemal Trafne co do mnie zwykle jestem Outsiderka i to często ale gdy tylko znajdę się w grupie to czuję się wspaniale czuje się potrzebna i nie tylko...
Powrót do góry Go down
Yuumeka
Chibi
Chibi
Yuumeka


Liczba postów : 47
Join date : 13/06/2009
Age : 29
Skąd : Polska, a gdzie to znajdź mnie na mapie ;)

Grupy krwi w Japonii Empty
PisanieTemat: Re: Grupy krwi w Japonii   Grupy krwi w Japonii I_icon_minitimePią Lip 10, 2009 11:37 am

Grupa krwi B...

MATKO TO NIE JA!!!
Nie szukam ofiar, co ja, pedofil?!
Co prawda się czasem pokłócę ale staram się trzymać nerwy na wodze.
Zyję w ekstremalnych warunkach? Może to prawda... nie wiem... choć moze tak...
Energiczna? Trochę.
Entuzjastyczna? Zależy gdzie i kiedy.
Bezwzględna? Nie jestem psychopatą!
Romantyczna? Chyba jedyne w czym się w 100% zgadzam.
Wojskowy... Pff...
Showmani? Nie lubię rozgłosu pod tym względem.
Dziennikarz? Jeszcze by mnie znienawidziliby...
Najemnik?! O___O...

Najbardziej chyba pasuję pod A albo 0...
Powrót do góry Go down
Shiva
Chibi
Chibi
Shiva


Liczba postów : 25
Join date : 24/06/2009

Grupy krwi w Japonii Empty
PisanieTemat: Re: Grupy krwi w Japonii   Grupy krwi w Japonii I_icon_minitimeSob Lip 11, 2009 10:20 am

Ja tam mam grupe krwi )... hmmm i nie wiem czy do mnie pasuje, ale znajoma podpowiada mi ze tak. No to biore za dzide i idę na polowanie Very Happy
Powrót do góry Go down
ChibiVampire
Chibi
Chibi
ChibiVampire


Liczba postów : 24
Join date : 30/06/2009
Age : 34
Skąd : Dębica/Kraków

Grupy krwi w Japonii Empty
PisanieTemat: Re: Grupy krwi w Japonii   Grupy krwi w Japonii I_icon_minitimePon Sie 03, 2009 7:13 pm

Ja nie wiem jaką mam grupę krwi ^^" Mogę mieć albo A albo 0. Po przeczytaniu tego tekstu stawiam na A, bo wszystko co do joty się zgadza.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Grupy krwi w Japonii Empty
PisanieTemat: Re: Grupy krwi w Japonii   Grupy krwi w Japonii I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Grupy krwi w Japonii
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Bishojo :: Ach, Japonia :: Ciekawostki-
Skocz do: